Ad

טירוף לשטח: ג'יפ בקונספט לרנגלר עם 700 כ"ס

לכבוד חגיגות הפסחא המתקרבות במואב שביוטה, ג'יפ חושפת כמה קונספטים לרכבי שטח לא שגרתיים - מהומאז' למשאית השטח הקטנה משנות ה-50' ועד למפלצת טוחנת סלעים עם 700 כ"ס
אוהבים את הכתבה? שתפו אותה עם חברים, בעמוד שלכם ובקהילות שבהן אתם פעילים

מותג ג'יפ חשף בסוף השבוע בחדשות הרכב את הטריילקאט – קונספט מבושל היטב ומתפקד לרכב שטח המבוסס על הרנגלר האייקוני, שכולל לא מעט שדרוגים ובעיקר מנוע "המי" פסיכי עם לא פחות מ-700 כ"ס.
הטריילקאט ועוד 6 קונספטים לדגמי ג'יפ משודרגים נחשפו בסוף השבוע לקראת הפנינג 'ספארי פסחא' שמותג ג'יפ פורש עליו בשנים האחרונות את חסותו ומתקיים מדי אביב במואב שביוטה.

מואב היא בירת האקסטרים של ארצות הברית והספארי הוא אחד מאירועי השטח המוטוריים המטורפים בתבל. השנה ההפנינג המוטורי שהתחיל בשנת 1967 כמפגש חצי ספונטני בסוף השבוע הראשון של האביב יחגוג יובל להיווסדו באירוע שימשך לא פחות מ-9 ימים.

עוד ב-TheCar:
עיצוב ידית ההילוכים של ג'יפ וקרייזלר גורם לתאונות?
אתם תחליטו: האם זה ג'יפ או לימון על גלגלים?
ג'יפ רנגייד יגיע בקרוב וצפוי להיות יקר

כפי שניתן לנחש משמו, הטריילקאט עושה שימוש במנוע "הלקאט" וי8 בנפח 6.2 ליטרים עם מגדש על של קונצרן קרייזלר שאפשר למצוא בגרסאות הקצה של הצ'אלנגר והצארג'ר של דודג'.
הכוח הרב עובר לגלגלים דרך תיבת 6 הילוכים ידנית וסרני "דנה 60" מחוזקים מלפנים ומאחור.
כדי לשפר ולו במעט את רמת היציבות של היצירה חסרת האחריות הזו, מפשק הסרנים הוארך ב-30 סנטימטרים, הותקנו בולמי זעזועים וקפיצים של FOX ועל הקשר לקרקע אחראים גלגלי ענק של BFGoodrich בקוטר של כמעט מטר.

Jeep Trailcat ג'יפ טריילקאט
Jeep Trailcat ג'יפ טריילקאט – טירוף לשטח: ג'יפ בקונספט לרנגלר עם 700 כ"ס

במקביל, השמשה קוצרה בכ-5 סנטימטרים כדי להעניק מראה מעט יותר כוחני, בתי הגלגלים זכו למסגרות תפוחות, המושבים הוחלפו לכסאות באקט מקרבון עם חגורות מרוצים וכדי להשלים את היצירה כלוב בטיחות מלא הותקן בתקווה לשמור על חיי הנוסעים בכלי הלא שפוי הזה.
כאמור, מדובר בדגם קנספט, אך בקונצרן שכבר השתיל מנוע עם 707 במשפחתית אפרורית זה לא יהיה לגמרי משולל הגיון להעריך שהדבר המטורף הזה יגיע לייצור לפחות במהדורה מוגבלת.

כמו כן, כאמור, ג'יפ הכינה לכבוד חגיגות היובל לאירוע במואב ולציון 75 שנה למותג עוד שש גרסאות קונספט הכוללת גרסת הומאז' המתבססת על המשאית הקטנה שלה לשטח, ה-FC-150
משנות ה-60.
במקור ה-FC-150 התבססה על מכלולי ה-CJ5 אך כעת מתחת למעטפת הותקנה השלדה ומערכת ההנעה של ג'יפ רנגלר משנת הייצור 2005.

FC 150 concept JEEP - ג'יפ קונספט
FC 150 concept JEEP – ג'יפ קונספט 707-hp Jeep

ה- Shortcut הוא למעשה גרסה מודרנית ל-CJ5 הקלאסי משנות ה-50. בעוד שמבחינה עיצובית בג'יפ, למעט הסבכה הקדמית, הקפידו לשמור על נאמנות למקור, מתחת למעטפת הותקנו מכלולי הנעה ומתלים משופרים המאפשרים לרכב השטח הותיק להציג יכולות שלא היו מביישות כלים מודרניים בהרבה.

Jeep Shortcut ג'יפ שורטקאט
Jeep Shortcut ג'יפ שורטקאט ג'יפ חושפת כמה קונספטים לרכבי שטח לא שגרתיים

ה- Crew Chief 715 מציע שילוב מעניין בין הפרונט של כלי מפקדים צבאי במחוזות האינטרנשיונל, קבינה של ג'יפ רנגלר וארגז מטען אחורי פתוח. יחד עם צמיגי ענק בקוטר של מטר ומערכת קפיצי הגבהה בהחלט מדובר בכלי עם נוכחות מאיימת מאוד.

JEEP Renegade Commander ג'יפ רנגייד קומנדר
JEEP Renegade Commander רנגייד קומנדר, ג'יפ חושפת כמה קונספטים לרכבי שטח לא שגרתיים

ה-Comanche לוקח את הג'יפון העירוני הקטן של המותג, הרנגייד, והופך אותו ל"אחלה גבר" עם מרכב מאורך פתוח, קבינה מקוצרת הכוללת רק צמד מושבים, ארגז מטען פתוח, ככננת, צמיגים גדולים וקפיצי הגבהה.
ה-Trailstorm וה-Renegade Commander פחות מיוחדים במראה שלהם ומציעים שדרוגים רבים לגרסאות הרגילות של הרנגלר והרנגייד.

Jeep Comanche ג'יפ קומנצ'ה
Jeep Comanche ג'יפ קומנצ'ה
 • Ad
 • Ad
 • Ad
 • Ad
 • Ad

  רשמנו לפנינו את ההתעניינות בדגם זה, ובקרוב נפיק מבחן. השאירו לנו את פרטיכם ונשלח אליכם את המבחן כאשר נפרסם אותו. 

  אם תרצו בינתיים לבחון דגם זה בעצמכם – נא מלאו את הטופס הבא:

  הזמנת נסיעת מבחן ברכב חשמלי

   

  אני, בעל/ת רישיון נהיגה מתאים, מבקש/ת בזאת מצוות TheCar לתאם עבורי נסיעת מבחן ברכב חשמלי.