• Ad
 • BYD רוצה למכור 3.6 מיליון מכוניות בשנה ולהיכנס לעשיריה הראשונה של יצרניות רכב בעולם

  BYD רוצה למכור 3.6 מיליון מכוניות בשנה ולהיכנס לעשיריה הראשונה של יצרניות רכב בעולם. תשיק את שחף החשמלית בעוד שבועיים

  במקביל לכנס משקיעים של BYD חשפה יצרנית הרכב הסינית תמונות רשמיות של המכונית העירונית החשמלית החדשה שתושק בקרוב, והבטחה לייצר ולמכור לפחות 3 מיליון כלי רכב השנה. ישראל יכולה להיות מאד אטרקטיבית למדיניות הייצוא המוצהרת של BYD
  אוהבים את הכתבה? שתפו אותה עם חברים, בעמוד שלכם ובקהילות שבהן אתם פעילים

  יצרנית הרכב הסינית BYD חשפה בסוף השבוע תמונות רשמיות של 'שחף', המכונית העירונית החשמלית החדשה שלה, מסדרת "אוקיאנוס", לקראת השקה רשמית שתיערך בסין ב-18 באפריל.

   

  BYD רוצה למכור 3.6 מיליון מכוניות בשנה ולהיכנס לעשיריה הראשונה של יצרניות רכב בעולם

   

  בכנס משקיעים שערכה BYD בסוף השבוע אמר וואנג צ'ואנפו, יו"ר ונשיא החברה, שהם מתכוונים למכור לפחות 3 מיליון כלי רכב השנה וישאפו להגיע ל-3.6 מיליון, וזאת לעומת כ-1.87 מיליון בסיכום השנה שעברה.

  מדוח פנימי של החברה, שצוטט בסין, עולה ש-BYD מתכננת לייצא השנה כ-800,000 כלי רכב. אחת האמירות המעניינות, הקשות, והרלבנטיות ביותר של וואנג בכנס המשקיעים היא שהוא מאמין שבעוד ששוק הרכב הסיני תחרותי מאוד – "התחרות בשווקים מעבר לים לא גדולה ויצרניות הרכב הסיניות לא מוצאות כמעט מתחרים כאשר הן יוצאות לחו"ל". וואנג אמר גם ש"האסטרטגיה הטובה לטווח הקצר (מבחינת BYD) היא להתמקד במדינות שאין להן מותגי רכב מקומיים, כלומר לא בארצות הברית, דרום קוריאה, גרמניה, יפן, צרפת ומעצמות רכב אחרות". ישראל, מיותר לציין, עונה על שתי ההגדרות הקודמות.

  אם BYD אכן תעמוד ביעד של 3.6 מיליון מכירות, מהן כ-2.8 מיליון בשוק המקומי, היא תשבור את השיא הנוכחי של מכירות בשוק הסיני וחשוב יותר: תיכנס לעשיריה הראשונה של יצרניות הרכב בעולם.

  בין אם BYD תעמוד או לא תעמוד בהבטחות – את החודשיים הראשונים של 2023 היא סיימה במקום הראשון בטבלת המכירות בסין: לפי נתוני איגוד יצרניות הרכב הסיניות BYD מכרה 316,417 יחידות בינואר-פברואר, והתייצבה בראש הטבלה לאחר שלקחה נתח שוק של 11.8%.

   

  BYD רוצה למכור 3.6 מיליון מכוניות בשנה ולהיכנס לעשיריה הראשונה של יצרניות רכב בעולם

   

  בהמשך השנה מתכננת BYD להשיק מספר דגמים והמכונית הראשונה מאלה היא 'שחף' – חשמית קטנה שבנויה על פלטפורמה ייעודית ומונעת באמצעות מנוע שמספק 55 או 75 קילוואט, בהתאם לרמת האבזור. המהירות המרבית שלה מוגבלת ל-130 קילומטרים בשעה, ובשלב מוקדם או מאוחר יותקנו בה סוללות נתרן-יון. בעת ההשקה תוצע 'שחף' עם שני גודלי סוללה (עדיין לא ידוע באיזו טכנולוגיה) – 30 קילוואט שעה לגרסת הבסיס ו-38 קילוואט שעה לגרסה המאובזרת יותר.

  על אף ש-BYD לא פרסמה עדיין מחירים רשמיים – בסין פורסם שבניגוד להערכות המוקדמות, לפיהן המכונית תוצע בשוק המקומי תמורת בין 80 ל-100 אלף יואן, כלומר בין 11,600 ל-15,600 דולר, סוחרים ברשת השיווק של החברה מציעים אותה תמורת כ-9,500 דולר. אנשי היצרנית מכחישים בשלב זה את הפרסומים האלה.

  'שחף' היא מכונית עירונית במבנה האצ'בק 5 דלתות באורך של 378 סנטימטרים וברוחב של 171.5 סנטימטרים. גובהה 154 סנטימטרים ואורך בסיס הגלגלים שלה 250 סנטימטרים.

   

  BYD רוצה למכור 3.6 מיליון מכוניות בשנה ולהיכנס לעשיריה הראשונה של יצרניות רכב בעולם

   

  בשלהי השנה שעברה פרסמנו דיווחים מסין לפיהם חטיבת הסוללות של BYD מתכוונת להתחיל לייצר סוללות נתרן-יון, וחטיבת הרכב שלה צפויה לשלב אותן במכוניות מתוצרתה עוד השנה.

  'שחף' היא מועמדת טבעית לסוללות כאלה, אשר אמורות להעניק יחס מחיר/אחסון אנרגיה טוב מסוללות LFP הסטנדרטיות של BYD, וזאת מפני שאין בהן ליתיום. סביר שבמוקדם או במאוחר החברה תציע ב'שחף' את שתי האפשרויות, אבל לא ברור אם היא תתחיל דווקא עם סוללות נתרן-יון.

   

  לקריאה נוספת:

  לראשונה ברכב חשמלי מייצור סדרתי: סוללות נתרן-יון

   

   

   

   

 • Ad
 • רשמנו לפנינו את ההתעניינות בדגם זה, ובקרוב נפיק מבחן. השאירו לנו את פרטיכם ונשלח אליכם את המבחן כאשר נפרסם אותו. 

  אם תרצו בינתיים לבחון דגם זה בעצמכם – נא מלאו את הטופס הבא:

  הזמנת נסיעת מבחן ברכב חשמלי

   

  אני, בעל/ת רישיון נהיגה מתאים, מבקש/ת בזאת מצוות TheCar לתאם עבורי נסיעת מבחן ברכב חשמלי.