Ad
טיול לסופש אגם קטן בדרום גוש דן

טיול לסופ"ש: אגם קטן בדרום גוש דן

אגם הנקיק במערב ראשון לציון מציע נקודת מרגוע נעימה וקרובה לבית עבור תושבי גוש דן והשפלה. כדאי להצטייד בערכת פיקניק ובמשקפת
אוהבים את הכתבה? שתפו אותה עם חברים, בעמוד שלכם ובקהילות שבהן אתם פעילים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

בסוף השבוע שעבר ארעה טרגדיה איומה ב'אגם הנקיק' של ראשון לציון. סהר פרל בן ה-18 מכפר סבא הגיע לבלות עם חבריו במקום אולם כלבתו 'לאטי' נכנסה למים והחלה להיסחף. סהר לא חשב פעמיים וקפץ כדי להציל אותה, אך נסחף גם הוא וטבע למוות.

 

טיול לסופש אגם קטן בדרום גוש דן

 

'אגם הנקיק', במערב ראשון לציון, הוא למעשה חלק ממפעל מים שמטרתו לאסוף את מי הגשמים שנקווים באגן הניקוז ולאפשר לחלקם לחלחל אל אקוויפר מי התהום ולחלקם לשמש לחקלאות. עיריית ראשון לציון ניצלה את הפרויקט הזה כדי להקים סביבו אזור בילוי נעים למשפחות ומטיילים, ומכיוון שהוא מושך אליו בעלי חיים רבים, בעיקר ציפורים, הוא מהווה גם מקום משיכה לצפרים ואוהבי טבע.

התוצאה שוברת הלב של הנאמנות של סהר לכלבתו הובילה אותנו השבוע אל "העין הכחולה", כך מכנים תושבי ראשל"צ את "האגם הגדול" שבחולות מערב העיר, ולו כדי לחלוק כבוד לאיש הצעיר ולמעשה האמיץ. עבור רוב תושבי גוש דן והשפלה זה טיול קרוב לבית שאין בו יותר מידי פעילות אבל יש בו שקט מרגיע.

 

טיול לסופש אגם קטן בדרום גוש דן

 

אחד ממוקדי המשיכה הוא טיילת עץ שבנויה אל תוך מי האגם וראשיתה בחלקו הדרום-מערבי של מגרש החניה הגדול של מתחם 'יס פלנט', כמעט בצמוד לגדר של מתחם 'סופרלנד' ולא רחוק מן הגלגל הענק.
הזמן המושלם לביקור במקום הוא בין ערביים, לקראת שקיעה, כאשר מתוך צמחי הקנה הצפופים עולה המולת הציפורים הזעירות שמתארגנות לקראת לינת הלילה. במי האגם משייטים ברווזים ומגעגעים אל בני ובנות זוגם לפני שגם הם מתכנסים בגדה הדרומית לקראת שינה.

 

טיול לסופש אגם קטן בדרום גוש דן

 

בשעה נפלאה זו מהלכת רוח קלה על פני המים ומרעידה את ההשתקפות של המבנה הענק של מתחם בתי הקולנוע, צבע המים הופך ורוד-סגלגל וצללים כהים מתחילים להתגנב אל שוליו הרחוקים של האגם. לפתע, ברגע אחד נפסקת המולת העולם, הברווזים שותקים, הסופיות נאלמות דום בתוך הסבך, וממזרח נדלקים מאות אורות רחוקים, אורות בתי העיר.

 

טיול לסופש אגם קטן בדרום גוש דן

 

מכאן, דרומה במרחק של קפל קרקע אחד, נמצא אגם הנקיק שאליו מוזרמים מי האגם הראשון באמצעות משאבות, ומשם גם נשאבים חלק מן המים לצרכי חקלאות.
אורך טיילת העץ כ-500 מטרים ועליה נקודות תצפית על האגם. הטיילת טובלת בצמחי קנה גבוהים וממנה אפשר לצפות על הסבך הגבוה שצומח על הגדה הדרומית ומארח את 'ממלכת הצפרים', חלק זה של האגם לא מוסדר ונותר פראי כדי לאפשר לציפורים לקנן ולמצוא מסתור בחופשיות, אבל פעורה בו קרחת חורש שמתאימה לישיבה של חובבי טבע שמאזינים לקולות הציפורים ובעלי החיים האחרים.

 

טיול לסופש אגם קטן בדרום גוש דן

 

מסלול ההליכה שלנו, לאורך טיילת העץ, מתחיל כאמור במגרש החניה של מתחם 'יס פלאנט', דרך נקודת התצפית שעליה יש גם מסבך רשת בצורת לב שעליו יש מי שמצמידים מנעול כביטוי לקשר ביניהם. רצוי להצטייד בערכת פיקניק כדי ליהנות מבילוי מרגיע, ובמשקפת כדי ליהנות מעושר החי והצומח.

 

טיול לסופש אגם קטן בדרום גוש דן

כך מגיעים: בוויז: 'יס פלאנט' ראשון לציון, חניון דרום מערבי. הכניסה בצמוד לגדר של ה'סופרלנד'.

הצעות נוספות לפעילויות בסוף השבוע באתר הבית של דובי זכאי.

 • Ad
 • Ad
 • Ad
 • Ad

  רשמנו לפנינו את ההתעניינות בדגם זה, ובקרוב נפיק מבחן. השאירו לנו את פרטיכם ונשלח אליכם את המבחן כאשר נפרסם אותו. 

  אם תרצו בינתיים לבחון דגם זה בעצמכם – נא מלאו את הטופס הבא:

  הזמנת נסיעת מבחן ברכב חשמלי

   

  אני, בעל/ת רישיון נהיגה מתאים, מבקש/ת בזאת מצוות TheCar לתאם עבורי נסיעת מבחן ברכב חשמלי.