Ad

ריסוקים אקזוטיים

אוהבים את הכתבה? שתפו אותה עם חברים, בעמוד שלכם ובקהילות שבהן אתם פעילים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

יש להניח שאם אתם חברים באיזושהי קבוצה של חובבי רכבים בווטסאפ או בפייסבוק בוודאי קיבלתם לפני כשבוע למסך הסמארטפון שלכם, לפחות פעם אחת, את התמונות של הפרארי 488  שהתרסקה והושמדה לחלוטין יומיים בלבד לאחר רכישתה בתאונה עצמית בכביש 9 בסמוך לחדרה.

אין ספק ש- SHIT HAPPENS ותאונות עלולות לקרות גם לנהגים הטובים ביותר, אך על פניו קשה היה לראות סיבה הגיונית לתאונה הספציפית שהתרחשה בכביש חדש וסלול היטב ללא תוואי מאתגר או עיקולים חדים, גם אם הפרארי, כפי שנטען ברשת, נעה במהירות מאוד מאוד גבוהה.

לפני כשנה פרארי 488 "ישראלית"  נוספת נפגעה בתאונה לאחר שעפה באחת הפניות באזור הגלבוע מהכביש ויצאה לסיור שטח הרסני בלתי מתוכנן.

ב-2013 פרארי 458 התרסקה ונהרסה ללא היכר בתאונה עצמית בכביש 40 בערבה ובין לבין אנחנו זוכרים לפחות עוד 4 מקרים בהם רכבים עם סמל הסוס הצוהל ולוחית זיהוי ישראלית היו מעורבים בתאונות משמעותיות אך קצת פחות הרסניות. ובהתחשב בעובדה שמדובר במותג המוכר במחוזותינו פחות מ-10 מכוניות בשנה בהחלט מדובר באחוזי הרס מכובדים מאוד.

אבל לא רק בישראל אקזוטיות מתרסקות יותר מאחרות ומסתבר שתאונות של מכוניות על הן תופעה חובקת עולם זה ככל הנראה מאחר שעל אף יכולות השלדה המדהימות, הברקסים האימתניים ומערכות הבקרה המתקדמות שהמכוניות היקרות הללו מצוידות בהן, עדיין הן לא מסוגלות לפצות על כל טעות של נהג לא מיומן שאוחז בהגה (במיוחד שיש כאלו שמרגישים צורך עז בלתי ברור ומיותר במיוחד לנתק את הבקרות) וכשעושים טעות במהירויות שהמכוניות הללו מסוגלות להגיע אליהן צריך זריזות תגובה ויכולות ממש קיצוניות כדי לצאת מהמצב המסוכן בשלום ולא לסיים בהתרסקות ספקטקולרית.

קבלו כמה דוגמאות לריסוקים אקזוטיים מסביב לגלובוס מהשבועיים האחרונים:

במהלך סוף השבוע האחרון שוטרי תנועה מנבאדה שהיו במשמרת שגרתית זיהו במפתיע באמצע המדבר במרחק כמה עשרות מטרים מהכביש המקשר בין לאס וגאס ללוס אנג'לס מקלארן S720 ,השווה כחדשה בארצות הברית מעל ל-300 אלף דולרים, נטושה לאחר תאונה.

התאונה מעולם לא דווחה למשטרה אך הממצאים בשטח מעלים את הסברה שנהג המקלארן, שכנראה נעה במהירות מאוד גבוהה בשניות שלפני התאונה, איבד בשלב מסוים שליטה על הרכב וזה החליק לשוליים והתגלגל מספר פעמים בעוצמה אדירה שגרמה להרס מוחלט של מכונית העל.

עם זאת מרכב המונוקוק העשוי סיבי פחמן של יצירת האקזוטיקה הבריטית לא קרס והקוקפיט שנשאר כמעט שלם אפשר לנוסעי הרכב לחלץ את עצמם.

בבירור שערכה המשטרה במועד מאוחר יותר, נודע כי צמד נוסעי הרכב הגיעו באופן עצמי עם חבלות קלות לבדיקות בבית חולים ועל פי הערכה הם לקחו חלק באירוע Corsa Rally אמריקה – מעין גרסה מודרנית ומעט חוקית יותר למרוץ מחוף לחף האייקוני.

מקלארן S720 נוספת התרסקה לפני ימים ספורים בצפון אמריקה, הפעם היה זה נער בן 19 שלקח את הרכב של אחותו לסיבוב קצר בעיר. בכביש צדדי פנוי הוא החליט לבדוק את יכולות התאוצה של מכונית העל הבריטית, על 720 כ"ס שלה, וניתק משום מה את בקרת היציבות ולחץ חזק על הדוושה כדי להגיע למהירות תלת ספרתית בתוך 2.5 שניות ממש כמו שכתוב בדף הנתונים הרשמי של היצרן.

מה שקרה בהמשך התרחש באמת בתוך לא יותר מ-2.5 שניות אך היה מעט שונה מהתוכניות של האוחז בהגה והמכונית החליקה הצידה, הנהג הצעיר לא הצליח להגיב בזמן ולרוע מזלו זה קרה בקטע בו עמדו בצד הכביש מספר והמקלארן פגעה בה בעוצמה באודי R8 חונה.

חודשים ספורים בלבד עברו מאז שהחלו המסירות של ה-911 GT2 RS – ה-911 החזקה בהיסטוריה עם 700 כ"ס וכצפוי לא חלף יותר מדי זמן עד שכמה אקזמפלרים החזירו את נשמתם לבורא .

בעליה של GT2 RS אחת החליט שלא לבזבז רגע מיותר ושלושה ימים בלבד לאחר שקיבל לידיו את המפתחות של ה-911 האולטימטיבית הוא יצא איתה לנורבורגרינג – אחד המסלולים המפורסמים והמסוכנים בעולם אשר זכה לכינוי "הגיהינום הירוק" בשל הקונטרסט בין היער הקסום בו הוא שוכן לתוואי המסוכן שלו.

אכן לאחר כמה הקפות בעליה של ה-911 החזקה בהיסטוריה דחף אותה קצת יותר, ככל הנראה מעבר למגבלותיו כנהג, וזו החליקה פגעה בגדרות ההפרדה בעוצמה וסיפקה עוד עדות נוצצת ויקרה במיוחד למוניטין ההרסני של המסלול.

לא חלף שבוע ו-911 GT2 RS  נוספת התרסקה, הפעם בכביש זה קרה כמה מאות קילומטרים צפונית לרינג בכביש מהיר בשבדיה כשמסיבה שאינה ברורה בעל הפורשה איבד שליטה והסתבסב מספר פעמים וכתוצאה מכך כל חלק של המכונית פגע בגדרות ההפרדה. הנהג יצא ללא פגע אך המתלה הקדמי שנתלש מהרכב סיפק עדות אילמת לעוצמת הפגיעה.

נהג של פרארי 458 לבנה סיים לפני שבועיים טיול כבישים לילי בתעלה בשולי הכביש המהיר 57 בקליפורניה. לטענת הנהג הוא איבד שליטה על הרכב לאחר שביצע תמרון חד כדי להימנע מפגיעה בדביבון (raccoon) שחצה את הכביש והפתיע אותו. אנחנו בהחלט סבורים שיש צורך לעשות כל מאמץ כדי להימנע מפגיעה בכל יצור חי, אך משום מה נראה לנו שבמקרה זה מדובר בסוג של תרוץ ללא קשר ודאי למה שבאמת התרחש במציאות ממש כמו אותו שקנאי בלתי נראה שגרם לבעליה של בוגאטי ויירון לסתות מהכביש ולהיכנס עם הרכב היקר בעולם לביצה טובענית לפני מספר שנים בפלורידה.

צילומים: טוויטר, פייסבוק, ווטסאפ, יו טיוב, קהילת "רכבים משופשפים בישראל" בפייסבוק 

  • Ad
  • Ad
  • Ad
  • Ad