טיפ : מה לבדוק ?

ישנם מאות פרטים קטנים שחשוב לשים אליהם לב כדי לקבל את ההחלטה הנכונה בעת בחירת מכונית משומשת, ולצורך זה כתבנו עבורך את משומשת">המדריך לקניית מכונית משומשת.
אבל אם הגעת אל המכונית שלך דרך "משומשת באחריות" כבר נחסכו ממך חלק לא קטן מן החששות הטבעיים והמוצדקים שצריכים ללוות את מי שקונה מכונית משומשת מאדם פרטי, ובוודאי ממי שקונה ממי שהוא אינו הבעלים הרשום של המכונית.
החברות שאיתן נמשיך לעבוד לאורך זמן הן רק אלה שעומדות מאחורי המילה שלהן, ומעניקות ללקוחות שלהן, כלומר לך, שקט נפשי בכל הקשור לסינון הראשוני של מכוניות שמגיעות אליהן.
חברות אלה מתפרנסות מרכישה ומכירה של מכוניות, זאת המומחיות שלהן, הן פועלות בשוק תחרותי, ויש להן את כל המוטיבציה בעולם לבנות לעצמן מוניטין טוב וקהל לקוחות נאמן.
גם הן נתקלות בניסיונות מרמה והונאה, במכוניות שנפגעו בתאונות ושוקמו, ובכאלה שסובלות מתקלות מכאניות מסובכות ויקרות, אלא שלהן יש כלים טובים לזהות דברים שלקוח פרטי יתקשה לגלות, וחובה – שקבועה בחוק – להציג ללקוחות שלהן גילוי נאות אודות מצבה האמתי של מכונית שהם מציעים למכירה.
בכל זאת, גם על הלקוח מוטלת אחריות לבדוק מה בדיוק הוא קונה, ולהתאים את רמת הציפיות שלו למחיר שהוא משלם ולהבטחות או לאזהרות שהוא מקבל מן המוכר.
קונה שלא יבצע את הבדיקות המינימליות שנדרשות מ"האדם הסביר" בעת רכישת מכונית משומשת לא יוכל להלין אלא על עצמו במקרה של תקלה עתידית.
ההמלצה שלנו היא לא לסמוך על טופס הבדיקה של המוכר ולא בגלל שהוא מגמתי, חלילה וחס, או גרוע מכך, אלא מפני שהוא לא בהכרח מספק ללקוח את המידע החשוב ביותר עבורו.
אנחנו ממליצים לקחת את המכונית המיועדת, עוד בטרם ביצוע הקניה, אל המוסך שבו היא תטופל בעתיד, כדי לבצע שם בדיקה שתכלול גם הערכת מחיר לתיקונים וטיפולים נדרשים.
חשוב לבקש מן המוסך לבדוק האם המכונית נפגעה בתאונה ואם כן – כיצד תוקנה, והאם נראים או נשמעים פגמים מכאניים או אלקטרוניים (באמצעות חיבור מכשיר דיאגנוסטיקה למחשב המכונית).
חשוב גם להיכנס אל היסטוריית הטיפולים של המכונית כדי לוודא שזו תואמת את הפרטים שנמסרו על-ידי המוכר, ולבדוק מה היא שגרת הטיפולים הצפויה לשנה או שנתיים הבאות (למשל, האם נדרש טיפול תקופתי יקר במיוחד).
כדי למנוע מחלוקת עתידית אפשרית עם המוכר חשוב לתעד כל הבטחה ואמירה שנאמרה לגבי המכונית ומצבה, וגם לגבי הצעת רכש עתידית או הטבות אחרות.
אנחנו ממליצים גם לקרוא היטב את תנאי האחריות שמציע המוכר, כדי להבין לעומק למה הוא מחויב, ומאילו מצבים הוא פוטר את עצמו.
כולנו בני אדם, כולנו עלולים לטעות, ותקלות יכולות לקרות גם כאשר הכוונות הן הטובות ביותר. המבחן האמתי של נותן שירות אינו השירות עצמו, אלא התפקוד שלו כאשר משתבש דבר מה, והדרך שבה הוא פותר בעיות.
המודל של "משומשת באחריות" נבנה כדי לצמצם ככל שאפשר מראש את הסיכוי לתקלות, ולעודד את העסקים המובילים בתחום הסחר במכוניות משומשות לפתור בעיות בדרך ההוגנת ביותר לפי מיטב הידע המקצועי שלנו.

שינוי גודל פונט
ניגודיות