טיפים לרכישה לפי תקציב

סכום הכסף שהקצבת לרכישת המכונית גוזר, באופן טבעי, את מגוון האפשרויות שעומדות בפניך, אבל כדאי לזכור שלושה דברים חשובים:
ראשית, ערך המכונית שברשותך מהווה חלק ממסגרת התקציב, לכן חשוב לעשות מאמץ כדי לקבל תמורתה את הסכום הגבוה ביותר האפשרי. לצורך זה יועיל מאד להצטייד בתיעוד הטיפולים שבוצעו בה ואף לנסות לשדרג ככל שניתן את המראה החיצוני והפנימי שלה.
כדאי לנסות ולפרסם אותה באתרי האינטרנט החינמיים כדי לחוש את המחירים שרוכשים פוטנציאליים מוכנים לשלם תמורתה.
שנית, כל המכוניות שמוצעות באתר זה נמצאות בידי חברות סחר מובילות, שעיקר עיסוקן הוא קניה ומכירה של מכוניות. כאשר המכונית המשומשת שלך מהווה חלק ממחיר המכונית החדשה היא מביאה לחברות האלה עוד הזדמנות לעוד עיסקה, ובמילים אחרות הן לא "עושות לך טובה" כאשר מסכמים איתן על עיסקת טרייד-אין.

מצד שני, חברות הסחר לא פועלות לשם שמיים, הן רוצות וצריכות להתפרנס, לכן ברור מאליו שמחירי המכוניות אצלן עשויים להיות גבוהים במידה זו או אחרת מ"מחירי השוק", ואילו התמורה למשומשת שלך עלולה להיתפס כנמוכה מידי.
עדיין, כאשר שוקלים את כל היתרונות לעומת התוספת הריאלית למחיר העסקה – ובעיקר את השקט הנפשי, החיסכון בזמן ואת הנוחות – כדאי לשקול ברצינות לבצע עסקת קניה ומכירה (לא לפני שגילית כמה תוכל לקבל על המכונית שלך "בשוק החופשי").
שלישית, ברוב העסקאות אפשר לשלב גם מימון, שבאמצעותו אפשר להגדיל את תקציב הרכישה או להקטין את הסכום שיוצא מהכיס בעת הרכישה.
מאד חשוב לבדוק את תנאי המימון שמוצעים לך מול מי שמבין בתחום, אפילו הבנקאי שלך, מפני שלפעמים מה שנראה כמו הפרש קטן בריבית או בתנאי ההחזר עלול להתבטא בהפרש גדול יחסית במהלך תקופת ההלוואה.

מהלך החיפוש

לאחר הגדרת התקציב יעלה מספר רב של תוצאות, לכן חשוב למקד את החיפוש קרוב ככל שאפשר לצרכים ולרצונות שלך.
אפשר למקד את החיפוש על-ידי קביעת טווח שנות הייצור והקילומטראז' המרבי שמתאימים לך, ולאחר מכן מומלץ לקבוע את מידת הרגישות לבעלות המקורית של המכונית (האם זה בסדר מבחינתך שהיא שימשה קודם לכן בהשכרה או אצל חברת ליסינג? האם חשוב, או אולי לא חשוב, שזאת תהיה מכונית מבעלות פרטית בלבד), ולגבי מספר הבעלים הקודמים שלה.
להחלטות אלה יש משמעויות כלכליות, ועל ההשלכות הכוללות של החלטות אלה אפשר ללמוד במדריך שלנו לרכישת מכונית משומשת
ברגע שמבוצעת הבחירה מופיע הסינון של המכוניות המתאימות, ומכאן אפשר להיכנס ולבדוק לעומק כל אחת מן המכוניות שעלו

שינוי גודל פונט
ניגודיות