Ad

צפו בתמונות: כך נראה הדור הבא של להיט המכירות של שוק הרכב

הדור החדש של רכב הפנאי שכבש את ישראל, קיה ספורטאז', נחשף בתמונות שהגיעו לרשת. בתפריט פרונט עם סבכה ענקית, תא נוסעים משודרג ומגוון יחידות הנעה, כולל מנוע בנפח 1.6 ליטרים. המכירות באירופה יחלו בראשית 2016 והשאלה הגדולה היא מתי הוא יגיע אלינו והאם יצליח לשמור על תג המחיר שהפך אותו ללהיט היסטרי
אוהבים את הכתבה? שתפו אותה עם חברים, בעמוד שלכם ובקהילות שבהן אתם פעילים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
לא באמת דומה לדבר האמיתי
לא באמת דומה לדבר האמיתי

זה היה מהיר. פחות מיומיים לאחר שקיה שחררה לרשת טיזר לספורטאז' הבא בדמות סקיצות ראשוניות במכחול חופשי, תמונות וסרטון קצר מקוריאה של הדבר האמיתי הגיעו באורח פלא לרשתות החברתיות.
בעוד שבאיורים הדור הרביעי של רכב הפנאי נראה כמי שלוקח את עיצוב הדור השלישי, שבימים אלה זוכה להצלחה מסחררת בשוק הישראלי, למחוזות קיצוניים יותר, בפועל הספורטאז' החדש מציג לטעמנו מראה פחות נועז מיצירתו של פיטר שרייר שהיממה את עולם הרכב לפני כחמש שנים.

בתמונות שהגיעו לרשת קשה לפספס את הגרסה אדירת מימדים של סבכת "אף הנמר" שהפכה לסימן הזיהוי של דגמי קיה בעידן החדש, אך בעוד שבדור הנוכחי החיבור בין הגריל לפנסים מעניק לספורטאז' מראה סקסי ורענן הפרונט החדש, לפחות בתמונות, בשילוב פנסי יום/ערפל הכוללים ארבעה ריבועי לד בצידי הפגוש, נראה מעט מסורבל.


מאחור ניכר דמיון למאפיינים של הדור הנוכחי אם כי הקווים הפכו מחודדים יותר.
במבט ראשון גם פרופיל הרכב שומר על קשר ברור לדור המוכר, אך מבט ממוקד יותר חושף, בניגוד למה שהוצג ברישומים, שקיה הרחיבה ומתחה את מפתח החלונות במטרה להעניק לנוסעים תחושה אוורירית יותר.

תמונות של הקבינה לא נחשפו, אך הרישומים של תא הנוסעים בשילוב עם צילומי ריגול שהגיעו בעבר לרשת מצביעים על קפיצת מדרגה לעומת הדור הנוכחי עם דשבורד הכולל במרכזו מסך מולטימדיה בפריסה דומה לזו שניתן לפגוש בסורנטו החדש.
בקיה מבטיחים שאיכות החומרים והגימור בתא הנוסעים יציגו שיפור של ממש שיאפשר לקוריאנית ליישר קו עם המתחרים העדכניים ביותר בסגמנט.

קיה ספורטאז' החדשמתחת למכסה המנוע ניתן יהיה לפגוש כמה יחידות ההנעה מוכרות, ביניהן זו בנפח 1.6 ליטרים עם 133 כ"ס שהפכה את הספורטאז' ללהיט מכירות גדול בשוק הישראלי.
מנוע זה יוצע בדור החדש גם בגרסה מוגדשת שתפיק 174 כ"ס ובתפריט גם מנועי 2 ליטרים לוגמי בנזין או סולר ואפשרות לבחירה בין הנעה קדמית לכפולה.

קיה הצהירה בעבר שאת הספורטאז' ניתן יהיה לקבל עם מערכת הנעה חדשנית, אך בשלב זה לא פורסמו פרטים בנוגע לגרסה זו ולא ברור אם מדובר בגרסה היברידית, חשמלית או שהכוונה היא למנוע ה-1.2 טורבו שפותח לאחרונה בקונצרן יונדאי-קיה. בכל מקרה, כצפוי, הספורטאז' החדש יעשה שימוש בפלטפורמה של הטוסון החדש שהושק לאחרונה.

השאלה הגדולה, לפחות בהקשר המקומי, היא האם אנשי טלקאר היבואנית יצליחו לשכנע את הקוריאנים לייצר עבורם, כבר בסמוך למועד ההשקה, גרסה במפרט שיוכל לאפשר לשמור על תג מחיר תחרותי במחוזות משפחתיים ומה יהיה התמחור של גרסת הכניסה של המתחרה מבית, הטוסון החדש. כפי שכבר חשפנו כאן, הספורטאז' החדש יוצג באופן רשמי ב-15 בספטמבר במסגרת תערוכת פרנקפורט.

  • Ad
  • Ad
  • Ad