• Ad
 • אוהבים את הכתבה? שתפו אותה עם חברים, בעמוד שלכם ובקהילות שבהן אתם פעילים

   

  ארבה רובוטיקס הישראלית, אחת החברות המתקדמות ביותר בעולם בטכנולוגיית זיהוי והבנת הסביבה הקרובה באמצעות רדאר, מוזגה עם חברת Industrial Tech Acquisitions, Inc הבורסאית (נאסד"ק: ITAC), שהיא "חברת רכישה למטרה מיוחדת" (SPAC). עם השלמת העסקה תפעל החברה המשולבת תחת השם 'ארבה' והסימול הבורסאי שלה יהיה ARBE.

   

   

  בעקבות המיזוג הבורסאי לא יהיו שינויים בפעילותה הטכנולוגית או המסחרית של החברה, והיא תוסיף להתבסס על צוות הניהול שלה שבו חברים המנכ"ל קובי מרנקו, המנהל הטכנולוגי הראשי (CTO), נועם ארקינד, מנהל העסקים הראשי (CBO) רם מכנס, ודני קליין מנהל הכספים הראשי (CFO).

  קובי מרנקו צוטט כך בהודעת החברה לעיתונות: "המיזוג של ארבה ו-Industrial Tech Acquisitions יאפשר לנו לממש את החזון שלנו ליצירת עתיד אוטונומי באמצעות טכנולוגיית רדאר שתביא בטיחות אמיתית בכביש, תוך הקפדה על היתכנות מסחרית. אנחנו שמחים מאוד לשתף פעולה עם ITAC, שניסיונה המשמעותי בבנייה והשקעה בחברות טכנולוגיה מתקדמות יסייע בהבאת הטכנולוגיה פורצת הדרך שלנו לשוק רחב יותר".

  שמה של 'ארבה', שנוסדה בשנת 2015, נגזר מנחיל של חרקי ארבה אשר מורכב ממיליוני פרטים שמעופפים יחד בצפיפות גבוהה אך מבלי להפריע אחד לשני. זה הדימוי שבו בחרו מייסדיה להדגים את הרעיון של "רדאר הדמיה בארבעה ממדים" אשר מאפשר, למשל, ל"נחיל" של רחפנים להשתמש במרחב אווירי משותף. הפיתוח של ארבה, שהותאם במהירות גם לתעשיית הרכב, הוא כיום יחיד מסוגו בעולם ויש לו גם יתרון בולט מבחינת המחיר.
  הרדאר של ארבה יכול להוות רכיב מרכזי בכלי רכב אוטונומיים, בזכות רזולוציה גבוהה שמייצרת תמונת מרחב מפורטת פי 100 מזו של רדארים קיימים, והיא מתגברת על חלק לא מבוטל של המגבלות הטכנולוגיות של מערכות אחרות. בין השאר פיתחה ארבה ערכת שבבים עם מערך של 48 ערוצי קליטת RF ו-48 ערוצי שידור ומעבד ייעודי, וכן תוכנת עיבוד מידע מבוססת בינה מלאכותית. לא פחות חשוב: המערכת של ארבה מוצעת ללקוחות שלה במחיר אטרקטיבי מאגד ביחס לטכנולוגיות נחותות מבחינת הביצועים שלהן. מבחינה טכנית מדובר במערכת שמסוגלת לפעול גם בתנאי מזג אוויר קיצוני ולזהות ברזולוציה גבוהה עצמים, הולכי רגל, רוכבי אופניים וכמובן גם כלי רכב אחרים.

  עד היום חתמה ארבה על הסכמים עם יותר מ-26 חברות, בהן יצרניות רכב וספקיות חלקים מובילות, וכן חברות תחבורה חכמה. הערכת השווי של ארבה, לפי 573 מיליון דולר מייצגת מכפיל של 1.8 על ההכנסות הצפויות לשנת 2025, או מכפיל של 4.4 על ה-EBITDA פרו-פורמה מתואם לאותה שנה, ושווי חברה של כ-723 מיליון דולר בסגירה. באמצעות הנפקת המניות מתכננת ארבה רובוטיקס לגייס 176 מיליון דולר, מהם 100 מיליון דולר בהשקעת PIPE ממשקיעים מוסדיים מובילים.

  תיאור מבנה העסקה, אשר חייב להיות מפורט ומדויק בהתאם לכללי שוק ההון האמריקני, מתואר כך בהודעה לעיתונות: "לחברה המאוחדת יהיה שווי הוני פרופורמה של כ-573 מיליון דולר, ושווי חברה של כ-723 מיליון דולר בסגירה. בהנחה שלא יבוצעו פדיונות על ידי בעלי המניות של Industrial Tech, העסקה צפויה להניב תמורה ברוטו של עד 176 מיליון דולר, כולל סך של עד 76 מיליון דולר במזומן המוחזקים בחשבון הנאמנות של Industrial Tech. העסקה נתמכת בנוסף על ידי השקעת PIPE של 100 מיליון דולר המעוגנת על ידי משקיעים מוסדיים ביניהם ניתן למצוא את M&G Investment Management, Varana Capital, Texas Ventures, אייל ולדמן ומשקיעים נוספים ששמם יפורסם בהמשך.

   

   

  כל בעלי המניות הנוכחיים של ארבה יעבירו את מלוא אחזקת המניות הקיימת שלהם לחברה המשולבת. העסקה, שאושרה פה אחד על ידי מועצות המנהלים של ארבה ו-Industrial Tech, צפויה להיסגר ברבעון השני של שנת 2021, בכפוף לאישור בעלי המניות, ותנאי סגירה מקובלים אחרים".

  The post ארבה רובוטיקס תיסחר בקרוב בנאסד"ק לפי שווי של 723 מיליון דולר appeared first on The move.

 • Ad
 • Ad
 • Ad
 • Ad
 • Ad
 • Ad

  ארבה רובוטיקס תיסחר בקרוב בנאסד"ק לפי שווי של 723 מיליון דולר

  רשמנו לפנינו את ההתעניינות בדגם זה, ובקרוב נפיק מבחן. השאירו לנו את פרטיכם ונשלח אליכם את המבחן כאשר נפרסם אותו. 

  אם תרצו בינתיים לבחון דגם זה בעצמכם – נא מלאו את הטופס הבא:

  הזמנת נסיעת מבחן ברכב חשמלי

   

  אני, בעל/ת רישיון נהיגה מתאים, מבקש/ת בזאת מצוות TheCar לתאם עבורי נסיעת מבחן ברכב חשמלי.