• Ad
 • רוצים לקרוץ לנהגים אחרים עם לוחית הרישוי של המכונית שלכם או לספר להם שאתם מאוהבים במסר שכתוב עליה? רוצים לשחק אותה מסתוריים, שמחים או מאוהבים? באוסטרליה זה בהחלט מותר
  אוהבים את הכתבה? שתפו אותה עם חברים, בעמוד שלכם ובקהילות שבהן אתם פעילים

  החל ב-1 במרץ השנה יוכלו נהגים במדינת קווינזלנד שבצפון מערב אוסטרליה להתאים אישית את לוחיות הרישוי של כלי הרכב שלהם ולהוסיף לה אימוג'י מתוך מספר הבעות ופרצופים. המנפיקה הרשמית של לוחיות רישוי במדינה, חברת Personalized Plates Queensland, תפתח בעוד ימים ספורים את ההזמנות ללוחיות רישוי כאלה, שאותן אפשר לרכוש תמורת סכום צנוע של 475 דולרים אוסטרלים (כ-1,200 שקלים).

   

   

  כבר כיום מציעה PPQ מגוון לא מבוטל של אפשרויות להתאמה אישית של לוחיות רישוי, ובהן צבעים, נושאים, ואפילו לוגו של קבוצות ספורט אוסטרליות, ובחברה סבורים ש"הצהרה אישית בדמות אימוג'י היא בסך הכל הרחבה טבעית של אפשרויות ההבעה של בעלי רכב".
  עם זאת, מסתבר שאפילו לאוסטרלים יש גבולות: בכל לוחית רישוי אפשר יהיה לשלב רק צלמית אחת, ובשלב זה כולל מבחר האימוג'ים רק חמישה: פנים עם דמעות של שמחה ("בוכה מצחוק"), פרצוף עם משקפי שמש, אימוג'י קורץ, אימוג'י מחייך ואימוג'י מאוהב ("עיניי לב").

   

  כמובן שגם באוסטרליה יש "חמוצים" שמנסים להשבית שמחה, כמו למשל "נשיא חברת החוק של קווינזלנד" (מסתבר שיש דבר כזה) ביל פוטס שאמר לכתב העיתון 'בריסביין טיימס' ש:"כמובן שהממשלה מנסה לעשות יותר כסף ממכירת לוחיות רישוי ואני יכול להבין את זה, אבל מטרת לוחיות הרישוי היא שהמשטרה תוכל לזהות כלי רכב. איך אתה כותב אימוג'י בדוח שלך אחרי תאונה"?

  היות שצלמיות כמו אימוג'י אי אפשר להקליד למערכות ממוחשבות או לכלול בשדות של טפסים אפשר היה לחשוב שזאת הערה נכונה או בונה אבל כמובן שהיא סתם קנטרנית: גם כיום מופיעות, כאמור, צלמיות שונות כחלק מלוחיות מספר מותאמות אישית ובשונה מן האותיות והמספרים האחרים הן פשוט לא נחשבות לחלק ממספר הרישוי של הרכב. אם כבר, סביר להניח שלרבים יהיה קל יותר לזכור פרצוף מאוהב או מחייך מאשר אות או מספר.

  באופן טבעי, הרשתות החברתיות והתקשורת האוסטרלית – אשר לא מעסיקים את עצמם יותר מידי עם ענייני ביטחון שוטף, בלוני תבערה וחקירות כנגד ראשי ממשלה מכהנים – עוסקים כעת לא מעט במהפכת האימוג'ים, והתגובות ללוחיות החדשות נעות בין התלהבות עצומה לבין אירוניה ובוז. כמה מבין המגיבים מתקשים להמתין עד לפתיחת ההרשמה ואחרים סבורים שזה רעיון קצת דביק או מיותר.

   

   

  מדינת קווינסלנד (QLD) היא השנייה בגודלה באוסטרליה והשלישית מבחינת היקף האוכלוסיה שלה (כ-5 מיליון בני אדם), ומבחינת השטח (העצום) שלה – 1,852,642 קילומטרים רבועים – היא נחשבת ל"ישות התת-לאומית השישית בגודלה בעולם". לשם השוואה, שטחה של קווינזלנד גדול בערך פי 84 משטח ישראל, ועליו נעים כ-3.77 מיליון כלי רכב, כלומר מספר כמעט זהה ל-3.5 מיליון כלי הרכב שנעים על כבישי ישראל.

  צריך להודות שישנם לא מעט רגשות שקל יותר להביע באמצעות צלמיות מאשר באמצעות מילים, ואפשר לשער (אם כי זאת השערה לא מדעית בעליל), שאם אפשר היה להוסיף אימוג'ים ללוחיות הרישוי הישראליות (לא שנותר שם מקום עם כל כך הרבה ספרות) – ישנם לא מעט ישראלים שהיו בוחרים באימוג'ים אחרים…

   

  צילומים:  PPQ

 • Ad
 • Ad
 • Ad
 • Ad
 • Ad
 • Ad

  אוסטרליה מציגה: לוחיות רישוי עם אימוג'י

  רשמנו לפנינו את ההתעניינות בדגם זה, ובקרוב נפיק מבחן. השאירו לנו את פרטיכם ונשלח אליכם את המבחן כאשר נפרסם אותו. 

  אם תרצו בינתיים לבחון דגם זה בעצמכם – נא מלאו את הטופס הבא:

  הזמנת נסיעת מבחן ברכב חשמלי

   

  אני, בעל/ת רישיון נהיגה מתאים, מבקש/ת בזאת מצוות TheCar לתאם עבורי נסיעת מבחן ברכב חשמלי.